FREE SHIPPING ON ALL US ORDERS
FREE SHIPPING ON ALL US ORDERS
Features
Outdoor Lighting
Style By Room
Free Shipping!
Designed with builders in mind, the White Slider with On/Off Light Switch Fan Control delivers dependable quality. This Ceiling Fan offers ease of installation and strong results across modern builds.
Characteristics
| Finish | White |
| Fan Speed | 3 |
Dimensions & Measurements
| Height | 4.5" |
| Width | 2.75" |
| Weight | 0.32 lbs |
Installation
| Location Rating | Dry Location Listed |
Ordering Info
| Carton Quantity | 50 |
| Carton Height | 5.5" |
| Carton Length | 3" |
| Carton Width | 3" |
| Carton Weight | 0.36 lbs |
| Pallet Quantity | 1500 |