FREE SHIPPING ON ALL US ORDERS
FREE SHIPPING ON ALL US ORDERS
Features
Outdoor Lighting
Style By Room


Free Shipping!
The Acheron 1-Light Clear Glass Mini Pendant combines style and strength to meet contractor needs. As a Pendant, it balances performance, efficiency, and long-term reliability.
Characteristics
| Collection | Acheron |
| Finish | Matte Black, Brushed Nickel |
| Glass Type | Clear Glass |
Dimensions & Measurements
| Height | 7" |
| Width | 5" |
| Weight | 3.112 lbs |
Light Source
| Number of Bulbs | 3 |
| Bulb Base | E26(Medium) |
| Bulb Included | No |
| Kelvin | |
| Lumens | |
| Dimmable |
Installation
| Chain Length | " |
| Rod Length | " |
| Location Rating | Damp Location Listed |
Ordering Info
| Carton Quantity | 6 |
| Carton Height | 16" |
| Carton Length | 4.5" |
| Carton Width | 4.5" |
| Carton Weight | lbs |
| Pallet Quantity |